onemocnění od koček

Obecná témata týkající se různých alternativních léčeb. Neboli "co se jinam nevešlo"

onemocnění od koček

Příspěvekod a.priplatova » stř 23. úno 2011 18:42:32

moje známá nechává pít kočku ze svého hrnečku a pak se klidně napije po ni. Někde jsem četla , že může člověk onemocnět?
a.priplatova

Re: onemocnění od koček

Příspěvekod VlastaK » čtv 24. úno 2011 13:57:36

Zřejmě narážíte na možnost nákazy toxoplazmózou. Moc bych to nedramatizovala, zvlášť, jestli není vaše známá nemocná. I podle výzkumů "moderní" medicíny má v sobě zárodky zhruba třetina naší populace. Pro zajímavost, v Německu a Francii jsou to až dvě třetiny.Všebecně se tvrdí, že je to nejdebezpečnější pro nenarozený plod, hlavně v prvním a druhém trimestru. Ale o tom psát nechci. Sama chovám kočky v bytě přes deset let, neonemocněla jsem. Sousedka s kocourem v bytě zvládla dvě těhotenství, neonemocněla a má krásné dvě děti. Je to proto, že si prostě nepřipouštíme, že bychom onemocněly. Když už si naprogramujete, že můžete onemocnět, tak bude podvědomí reagovat podle vašeho přání a strachu. Samozřejmě, hygiena, hlavně u výměny podestýlky je důležitá,ale to je přece samozřejmé. Po použití toalety si také umyjete ruce. Je to prostě jako s jakoukoliv jinou nákazou. Třeba chřipkovou. Ovšem teď mě napadá, a to je spíš dotaz na Martina, když už se stane a máme v sobě parazita nebo jeho vajíčka, a nebo chceme prostě jen preventivně zakročit, tak čímpak by to bylo nejlepší? Která tinktura je na parazity to pravé ořechové?
Krásný den
Vlasta
VlastaK

Re: onemocnění od koček

Příspěvekod Patakyovi » pát 01. črc 2011 9:23:39

Máte pravdu, strach lidem nejvíce ubližuje a oslabuje imunitu. Už ten program, že" kdyby " je špatný. Není vhodné si modelovat situace, které nechceme. Všechno je o imunitě, která je hodně závislá na psychice. Stres, strach, hodně oslabuje imunitu.
Patakyovi

Zpět na Obecná témata