Očkovat či neočkovat miminka?

Obecná témata týkající se různých alternativních léčeb. Neboli "co se jinam nevešlo"

Očkovat či neočkovat miminka?

Příspěvekod sarkahoralkova » sob 10. lis 2012 15:37:09

Dobrý den,
mám 4měsíčního chlapečka a potřebovala bych se co nejvíce informovat o rizicích očkování či neočkování. Jsem spíše pro neočkování a i když můj syn už prodělal očkování na 2. a 4. měsíci, vážně zvažuji jeho očkovací ''program'' ukončit. Chci být ale co nejvíce informovaná o rizicích obou variant, o tom, jaké jsou možné alternativy ochrany, co popřípadě hrozí, pokud by nějakou tu nemoc chytil a tak dále. Můžete mi poradit nějakou zajímavou literaturu, články, odkazy, cokoliv, co by rozšířilo mé vědomosti v této oblasti. Naštěstí žiju v Irsku, kde není očkování povinné:). Děkuji mnohokrát za vaše rady a názory. Taky bych ráda věděla, zda jste pro či proti očkování. Pěkný den, Šárka
sarkahoralkova

Re: Očkovat či neočkovat miminka?

Příspěvekod HonzazMoravy » stř 19. pro 2012 19:30:46

Dobrý den, máme v česku sympatickou a odborně zdatnou kapacitu: zadejte si do googlu "mudr eleková očkování". S uctivým pozdravením HonzazMoravy.
HonzazMoravy

Příspěvekod sarkahoralkova » pát 15. úno 2013 12:06:28

Dobrý den, Honzo,

děkuji za radu, já o paní Elekové už vím, je to pro mě v podstatě opěrný bod a díky jejímu článku v Meduňce jsem se o očkování začala více zajímat. Je to přinejmenším šokující, co se člověk nedozví. A vy osobně máte děti očkované či neočkované?
Díky a pěkný den, Šárka
sarkahoralkova

Příspěvekod Alelie » čtv 07. bře 2013 0:55:38

Dobry den preji,

rada bych pozadala o nazor na toto tema manzele Patakyovy a pana Kolare - co si prosim myslite o ockovani vy?

Jsem maminkou prvniho ditete, kteremu bude brzo rok a jeste neni ockovany - s pediatrem jsme domluveni na vakcine Pediacel, kterou by mel nas syn dostat na konci brezna - kazdym dnem jsem nervoznejsi a hodlam z toho opet ustoupit a ockovani odlozit a pocet vakcin snizit...to mnozstvi informaci a strachu je strasne vycerpavajici...byt se tento strach snazim premenovat na lasku...

Velmi vam dekuji za vas nazor, ktereho si vazim!

S uctou,
Alena Marcova
Alelie

Příspěvekod Patakyovi » čtv 07. bře 2013 8:35:01

My očkování nedoporučujeme. A když je některé povinné, tak termín očkování posunout až na konec intervalu.
Patakyovi

Příspěvekod Alelie » ned 10. bře 2013 0:05:29

Dekuji za odpoved. Take bych nejradsi neockovala, ale clovek je pod tlakem a ve vysledku se ockovat boji a neockovat taky...Mohli byste mi prosim jeste poradit, jak nalozit se svou psychikou, kdyz mi hlavou proletavaji ruzne katastroficke scenare, cimz cele situaci pred synovym ockovanim moc nepomaham - potrebovala bych se dostat do vetsi pohody, kterou pak vyciti tez syn..a bude dobre!

Take bych vas moc rada pozadala o radu k zuzenemu slznemu kanalku, ktery syna od narozeni trapi (jedno oko se mu spravilo, to druhe stale hnisa) - vyzkouseli jsme uz kde co (homeopatie, materske mleko, masirovani - ted zkousim obklad s bramborovou kasi), u lekare na zakroku jsme nebyli (a ani nebudem) - jako kontraindikaci k ockovani byste tento problem videli, prosim?

A posledni vec, na kterou bych se jeste rada zeptala - pred par lety se mi udelala bila skvrnka v koutku ocniho vicka, nezvetsuje se, nic s tim nedelam - nedavno se ale podobne skvrny daleko vetsi objevili na obou kolinkach nasemu malemu synkovi - skvrny nejsou tak vyrazne jako na obrazcich lidi s vitiligem, ktere jsem si nasla na internetu - presto bych s tim neco chtela delat - muze to byt vitiligo a poradite mi prosim, co s tim?

Velmi vam dekuji a preji hezky vecer!
AlenaM
Alelie

Příspěvekod Patakyovi » ned 10. bře 2013 9:49:00

Podle toho co popisujete je slabost v játrech, u Vás i u syna. Doporučujeme mačkat RP - játra, slinivku, ledviny, střeva,páteř, Br bod a C bod. Užívejte ostropestřec mariánský. Týden před očkováním syna doporučujeme užívat Elixír Imunex - 3x denně 2 kapky před jídlem. Vám doporučujeme se pozitivně naladit. Představujte si, jak všechno proběhlo v pohodě a syn je zdravý a šťastny a Vy také. Držíme palce.
Patakyovi

Příspěvekod Martin » ned 10. bře 2013 11:50:02

Je to přesně tak. Strach je třeba řešit prioritně, zkuste elixír Psychoregen, který obsahuje mj. i ostropestřec posilující játra. Co se týče "rizikovějších" vakcín jako je hexa, tak si můžete nechat jednotlivé dávky rozložit třeba na dvě menší, imunitní reakce pak není tak bouřlivá. Jinak je třeba si uvědomit, že kromě až přespříliš medializovaného očkování existují daleko horší a prokazatelně nebezpečnější typy nežádoucí imunizace miminek, které se maminky vůbec neuvědomují, neboť se o tom tak nepíše. Např. se jedná o podání kravské bílkoviny (dokrmování sunarem a pod.), která v nezralém střevním traktu může nadělat do budoucna velké škody - alergie, ekzémy... Další průšvih je třeba kouření rodičů, které u dítěte naruší integritu slizničních membrán, což způsobí "děravou" imunitu. Atd.... Takže je třeba zachovat klid, myslet pozitivně a radovat se z maličkostí všedního dne:-)
Martin

Příspěvekod Alelie » ned 10. bře 2013 23:09:40

Velmi vam dekuji za rychla doporuceni a drzeni palcu :)

Mela bych jeste doplnujici otazky - Elixir Imunex pred ockovanim podavat primo synovi? Neni na to moc malicky?

Psychoregen se mi libi, pane Kolari - muzu ho vsak i kdyz syna jeste kojim? A co ostropestrec a kojeni, prosim?

Jeste jednou velke diky!

AlenaM
Alelie

Příspěvekod Martin » pon 11. bře 2013 17:40:10

Dokud kojíte, tak elixíry pro miminko se užívají skrze mateřské mléko - tedy vás:-) Týden před očkováním začnete s Imunexem dle dávkování pro dospělého člověka, tj. 3x denně 20 kapek. Psychoregen můžete bez obav i při kojení.
Martin

Příspěvekod Alelie » úte 12. bře 2013 23:40:42

Dekuji vam za doplnujici odpovedi, pane Kolari.

Jeste bych se na vas rada obratila s vami zminenym kravskym mlekem - syna diky prikrmum stale mene a mene kojim - mam pocit, ze se uz sam odstavuje - no, ma na to vek, i kdyz jsem planovala alespon jeste rok vydrzet - nicmene paklize dle vyzivaru potrebuje dite od 1 roku 500 ml mleka a mlecnych vyrobku denne a ja bych se rada vyhla UM a kravskemu jakbysmet - co bych mu mela idealne misto toho dat, aby tuto davku pokryl, prosim?

Dekuji i tentokrat.

S pozdravem,
AlenaM
Alelie

Příspěvekod Martin » stř 13. bře 2013 11:55:51

Mléka bez BKM - nutrilon alergy care, neocate... K dostání v lékárně.
Martin

Zpět na Obecná témata