akne

Vše co se týká reflexní terapie nebo dotazy přímo na manžele Patakyovi

akne

Příspěvekod lubica » pon 05. bře 2012 22:54:42

Dobry vecer!
Chcela by som vas poprosit o pomoc .Dcerka bude mat 18 rokov a ma problemy s pletou. Dost je z toho nestastna. Od asi 12 rokov sa jej zacali robit uhry, ale nemala zapaly.Od takych 14 rokov sa jej sem tam robili zapaly , ale teraz ma vela zapalov , nahusto, cervene az do fialova, ma ich na licach na bokoch , na lavej strane to ma horsie, od narodenia mala na vlasovej pokozke seboreu , ale stale to ma a horsie, velmi sa jej supe vlasova pokozka, je to neprijemne, neviem ako jej pomoct, aj na chrbte sa jej robia pory , akne a zapaly sem tam. Je aj chudokrvna. Chodili sme koznej ale ona jej predpisovala antibioticku mast, ktora jej pomohla na chvilu , a potom sa jej to vzdy vratilo, ta mast sa nemoze dlhodobo uzivat a nakoniec nam kozna navrhla antikoncepciu alebo roaccutane na liecbu akne. Obidve moznosti su so strasnymi vedlajsimi ucinkami, tak sme ku koznej prestali chodit, lebo ina moznost nebola.Velmi by som jej chcela pomoct, lebo viem ako mladym zalezi na zovnajsku, ako si davala tu antibioticku mast, sa jej to na nejaku dobu zlepsilo , uplne psychicky bola taka spokojnejsia , stastnejsia, vidim ze ju to trapi. Prosim , poradte mi co by mala uzivat, ci existuje liecba bez vedlajsich ucinkov a ci sa da dcerke pomoct. Dava si na tie zapaly dermacol z lekarne, bez neho by nesla na krok aj ked viem ze to nie je velmi vhodne.Uznavam alternativnu liecbu, paci sa mi comu sa venujete, mate zlate srdce aj ruky . Este raz vas prosim o radu , ako zacat s liecbou, co vsetko by mala dcerka robit, uzivat aby mala plet v poriadku. Je taka psychicky podrazdenejsia,nervoznejsia .Dakujem s pozdravom gazdikova
lubica

Re: akne

Příspěvekod Balls » pát 28. zář 2012 11:07:40

Ja som mal tiež stým problémy od 12stich rokov a skušal som vše možne :D ..Chemikalie rozne,zynerit... ten pomože na 2 mesiace potom znova... jedol som cesnak každý den 3 stučiky pomohlo to asi tak na 70% no a každý si myslí že Akné súvisí len z Tvárou .. omyl...je to hlavne vnútorné ... začal som píť žihlavový čaj s citrónom každý den ráno aj večer ... začal som to vytláčať všetko .. ja viem vyzeralo to strašne ale teraz po mesiaci na tvari nemám ani jeden náznak akné :) ... treba vodou opláchnuť tvár a piť čaj :) .. ted mám 16 a doporučujem na 100% žiadne chemikálie :)
Balls

Re: akne

Příspěvekod Patakyovi » stř 21. lis 2012 10:30:17

Příčina je v ledvinách. Doporučujeme ledvinový čaj a čerstvé pšeničné klíčky. Omezte kyselinotvorné potraviny, hlavně cukr a mléčné výrobky.
Patakyovi

Zpět na Reflexní terapie a manželé Patakyovi