Zhoršení stavu ekzemu po nasazení zdravé stravy,dotaz

Máte dotaz na konkrétní zdravotní problém a nevíte jak postupovat při jeho léčbě? Zeptejte se..

Zhoršení stavu ekzemu po nasazení zdravé stravy,dotaz

Příspěvekod sarkahoralkova » čtv 07. bře 2013 10:45:14

Dobrý den, Patakyovi a pane Martine,

už jsem se vám v předešlých dotazech zmiňovala, že mám miminko(8měsíců), stále ještě kojím, asi na 5.měsíci se mu začal objevovat ekzem, nejdříve to bylo pár flíčků, doktorka mi dala antibiotikovou mast, kterou používám jen vyjímečně, to hlavní, co jsem udělala, byla zásadní změna stravy. Jím jen zeleninové, obilné a luštěninové polévky, žádné sladkosti, bezlepkový chleba, žádné mléčné výrobky, jen trochu másla, jinak nic z mléka, piju roibos, bylinné čaje, prostě jím tak šetrně, jak to jen jde, natírám mu tělíčko sezamovým olejem a svědivá místa cibulí (tohle jsem se dočetla v knize od Vl.Strnadelové-Radost ze zdravých dětí), a přesto se mu ekzem den ze dne zhoršuje. Svědí ho to v noci, občas je neklidný i přes den. Já sama jsem na ekzem trpěla celé dětství až do 20ti let, tak vím, jak to je nepříjemné. Každý den mu masíruju chodidla, pevně věřím, že ho z toho dostanu, ale to, že se mu to nelepší, je demotivující a matoucí. Nevím, co ještě mám dělat a jestli dělám něco špatně. Můžete mi k tomu něco prosím napsat? Budu vděčná za váš názor a podporu, děkuji předem a mějte se krásně, Šárka
sarkahoralkova

Re: Zhoršení stavu ekzemu po nasazení zdravé stravy,dotaz

Příspěvekod Patakyovi » čtv 07. bře 2013 10:58:03

Děláte to dobře. Chce to jenom vytrvalost. Tělíčko se musí vyčistit. Antibiotikovou mastičku nedoporučujeme. Používejte banán, nebo urinu.
Patakyovi

Příspěvekod sarkahoralkova » čtv 07. bře 2013 20:02:14

Děkuji za podporu, jen se chci zeptat, ten banán myslíte mazat na tělíčko? A urinu jeho (miminka) nebo mojí a jak přesně? :) Nějak se v této metodě nevyznám, i když jsem už něco četla o léčebných účincích uriny. Tak zatím moc děkuju za upřesnění a pěkný večer.
Šárka
sarkahoralkova

Příspěvekod Patakyovi » čtv 07. bře 2013 20:29:46

Potírat jeho urinou, nebo banánem.
Patakyovi

Příspěvekod Martin » ned 10. bře 2013 17:46:40

Pokud mimčo reaguje přecitlivěle na kravské mléko, tak není vhodné ani máslo. Mazání cibulí a sezamem mi přijde jako hodně nešťastné, na suchou kůži můžete bez obav použít biokarité nebo panenský konopný olej. Bezlepková strava podle mě není nutná, něco jíst musíte, ať máte živiny na tvorbu mateřského mléka. Pozor na soju.
Martin

Příspěvekod sarkahoralkova » čtv 14. bře 2013 17:39:48

Pane Martine,

moc Vám děkuji za odpověď a radu. Vážím si toho, co děláte pro lidi a jak v podstatě zadarmo radíte na těchto diskusích, i když to zabírá asi dost vašeho času. Víte, s tím ekzemem to je složité, na každého zabírá asi něco jiného a já když si přečtu na dvou místech (v knize Michia Kushi a v knize Vlad.Strnadelové), že se má ekzem mazat cibulí a sezamem, tak to prostě zkusím v dobré víře, že to zabere. Musím říct, že to nezabralo. Tak zase hledám a zkouším něco jiného. Teď mi moje známá doporučila kosmetiku od firmy Forever Living. Jsou to výrobky obsahující vysoké procento aloe vera. Na jejího synka to prý zabírá. Tak to taky zkusím. Pokud to nezabere, přijde na řadu konopí:). Pevně věřím, že najdu něco, co mu sedne. Jelikož nechci používat kortikoidy a antibiotika, jde mi hlavně o to, abych našla krém, který promastí a zároveň zklidní zanícená červená místa. A to je docela oříšek. Chce to prostě čas. Je k tomu samozřejmě důležité dodržovat i dietu, protože stále kojím, ale protože nevím, na co je přecitlivělý, musela jsem držet dost drsnou, taková kombinace makrobiotiky a vegetariánství:) No vynechám teda i to máslo...A ještě jedna věc, prořezávají se mu teď zuby, tak se to možná odráží i na tom ekzemu. No zkrátka, budeme dělat to nejlepší a věřit, že se to spraví. Já to přežila jako dítě taky a moje mamka se se mnou takhle rozhodně nepiplala. Tak jo, díky ještě jednou za pomoc a přeju krásný den a hodně úspěchů, Šárka
sarkahoralkova

Příspěvekod Patakyovi » pát 15. bře 2013 10:03:51

Více pracujte s psychikou. Když budete v pohodě Vy, bude v pohodě i děťátko. Hlavně si věřte. Možná hodně řešíte stravu. Dělejte to, co cítíte Vy, že je správné.
Patakyovi

Zpět na Dotazy na konkrétní zdravotní problémy