IBD u psa - chronické zvracení

Máte dotaz na konkrétní zdravotní problém a nevíte jak postupovat při jeho léčbě? Zeptejte se..

IBD u psa - chronické zvracení

Příspěvekod lucka » úte 26. bře 2013 17:20:08

Dobrý den,
chtěla jsem se s Vámi poradit, zda je existuje nějaká bylinka, která by pomohla mé fenečce. Před půl rokem jsme si ji vzali z útulku, nyní je jí asi rok. Od té doby co jí máme zvrací - začínalo to jednou týdně, později častěji a častěji. Na veterině ji provedli sono - zde zjistili zvětšenou žaludeční stěnu vlivem zánětu, rentgen, gastroskopii (byl odebrán vzorek na histologický rozbor) a diagnóza po půl roce bádání zní IBD - nespecifický zánět žaludku (střev). Prý se jedná o autoimunitní onemocnění (něco jako Crohnova nemoc u lidí), které nelze nijak léčit, pouze nasadit dietu a v případě zhoršení nasadit kortikoidy. Do toho se mi moc nechce a proto se zajímám o nějakou alternativu, která by nám pomohla projevy této nemoci udržovat v nějaké únosné míře. Četla jsem o Drags Imun, který je na toto doporučován, ale jelikož se jedná o imunostimulant, který imunitu podporuje, nevím zda je to v tomto případě vhodné, když imunita potřebuje spíše utlumit (proti špatným vlivům, který má na vlastní organismus). Ještě jsem se doslechla o přípravku IMUNEX, byl by tento vhodnější? Lze ho podávat i psům? Nebo existuje ještě něco jiného, co by nám mohlo pomoci? Předem Vám moc děkuji za odpověď. Lucka.
lucka

Re: IBD u psa - chronické zvracení

Příspěvekod Patakyovi » úte 26. bře 2013 18:39:30

Doporučujeme mačkat reflexní plošky - játra, slinivku, ledviny, dvanácterník, střeva, žaludek, Br bod a C bod. Informace - Patakyovi - Reflexní terapie jako životní styl. Vydal Eminent. Z bylinek doporučujeme vlaštovičník. Příčina je ve slinivce a ve dvanácterníku.
Patakyovi

Příspěvekod lucka » úte 26. bře 2013 19:42:53

Děkuji Vám za odpověď. Veterináři slinivku i dvanácterník vyloučili, ale zkusím ten vlaštovičník (existuje nějaký preparát)? Myslíte tedy, že ten Imunex není vhodný? L.
lucka

Příspěvekod Patakyovi » úte 26. bře 2013 21:26:39

Když budete mačkat slinivku i dvanácterník na zadních pacičkách, tak to poznáte podle bolesti. Když to bude bolestivé, tak je tam dysfunkce. Možná raději Elixír Fungilen.
Patakyovi

Příspěvekod lucka » stř 03. dub 2013 21:29:41

Tak vlaštovičník pomohl, fenka zvracela za tu dobu (5 dní) jen jednou, což je zázrak. Taky žere konečně zase s chutí a lumpačí. Moc děkuji za radu!
lucka

Zpět na Dotazy na konkrétní zdravotní problémy