Karpální tunely

Máte dotaz na konkrétní zdravotní problém a nevíte jak postupovat při jeho léčbě? Zeptejte se..

Karpální tunely

Příspěvekod michaela.najvarova » sob 15. kvě 2010 8:27:11

Přeji pěkný den, dělám masáže a zaujala mě velice vaše masáž reflexni body. Koupila jsem si obě Vaše knihy i dvd. Chtěla bych pomoct synovi kterému je 20 let a má problém s rukama, lékaři tvrdí že to jsou karpální tunely. Před dvěma lety se mu zastřelil otec a já vím že je to hlavně psychické. Podle bodu jsem zjistila že má problémy se žlučníkem. Je na konzervatoři v Ostravě jako dirigent a skladatel a má veliký talent a teď díky bolestem musí odmítat koncerty. Prosím o pomoc a radu jak bych mu mohla pomoci. Snažím se mu odblokovávat krční páteř podle Vašich rad z knih a dvd. Potřebovala bych další vedení jak mám postupovat dál. Za pomoc děkuje zoufalá matka Michaela.
michaela.najvarova

Re: Karpální tunely

Příspěvekod Zdena » sob 15. kvě 2010 22:18:49

Dobrý večer, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket i zmrzlé rameno mají stejný původ a to posunutí obratlů, zejména C7 a Th1 při nadměrné zátěži a napětí v horních končetinách, (zápěstí na myši při práci na PC, hra na kytaru, hosle i na klavír, dirigent, práce s pájkou, stolní tenis, kadeřnice, zedník atp.) Tím se zablokuje tok energie na dráze tlustého střeva, která vychází od C7 přes rameno, loket a zápěstí až na ukazováky rukou. Doporučuji RT uvolnění krční páteře přímé i nepřímé, či navštívit zkušeného terapeuta, který Vám pomocí Dornovy metody srovná "podvozek" a napraví obratle zodpovídající za problémy rukou. I masážní baňkou se dá pěkně uvolnit ztuhlé svalstvo v okolí C7 a Th1 a masážními technikami. Rovněž je nutné provádět doporučená cvičení, aby se ulehčilo napětí v zápěstí, např. ruce spustit častěji dolů k zemi, sevřít v pěst a v napětí tlačit k zemi (počítat do deseti), potom napětí uvolnit a ruce protřepat. Pravidelně točit zápěstím, točit rameny dozadu oběma najednou a pak střídavě atp., cviků existuje celá řada a poradí vám každý fysioterapeut či zkušený masér. Přečtěte si i rady a doporučení ve staré diskuzi (nahoře v pravém rohu na této straně), téma: syndrom karpálnho tunelu a karpální tunel. Také se doporučuje zápěstí prohřívat moxou s pelyńkem. Aby byla pomoc trvalá a účinná na 100%, je potřeba zajistit rovnováhu kloubů a páteře správnou podložkou pod chodidly a tou je biomechanická aktivní stélka Hanák, která zajistí vertikalizaci chodidla a kotníku a poté ostatních kloubů a následně se "doosí" celá páteř, pak ramena i hlava. Více na http://www.botyhanak.cz
Zdena

Zpět na Dotazy na konkrétní zdravotní problémy