Bolest zad

Máte dotaz na konkrétní zdravotní problém a nevíte jak postupovat při jeho léčbě? Zeptejte se..

Bolest zad

Příspěvekod Michaela » sob 15. kvě 2010 18:09:27

Dobrý den Martine,
co byste doporučil na bolest zad v oblasti bederní páteře. Manžel byl včera u terapeuta, protože ho začalo bolet dole v zádech na začátku týdne, který mu Dornovou metodou narovnal kyčel - údajně měl vyosenou pánev - pravou stranu posunutou o 3 cm. Bolesti má zatím stále. Chtěli bychom vědět s čím to souvisí a co byste doporučil vnitřně užívat na zlepšení stavu. Popř.jestli je dobrá nějaká rehabilitace. Děkuji za odpověď a přeji hezký víkend.
Michaela
Michaela

Re: Bolest zad

Příspěvekod Martin » ned 16. kvě 2010 11:00:59

Bederka může bolet od ledvin nebo od střev. Vyzkoušejte Fungilen a pak Detoxilen. Pokud je problém čistě v páteři, tak platí: cvičit, cvičit, cvičit a napravovat...
Martin

Příspěvekod Pampeliška » ned 16. kvě 2010 16:07:28

Bolesti zad, pokud přetrvávají delší dobu,tak je zřejmé, že tělo naznačuje, že je něco špatně a že my děláme něco špatně. Manžel má tyto problémy v určitých obdobích už několik desítek let, tak aspoň víme, že se nejedná o možnou "předzvěst" rakoviny nebo nějaké jiné vážné choroby. Manžel to svaluje na menší úraz v kotníku, který měl někdy cca ve 25 letech. Já však vím, že to tak není, je to však pohodlné tvrzení. Máme i v 60 letech dost velkou "honičku" a tak jsem pozorovala, že když se rozčílí nebo stresuje víc než je zdrávo, tak se projeví záda. To mě naučilo, že musíme odpočívat. Potom provádíme koupele v bylinách,pravidelné koupele nohou, pomáhají nám detoxikační náplasti, které si necháváme posílat z Ameriky, protože u nás jsou předražené, samozřelmé jsou masáže reflexních bodů páteře. Snažím se kupovat pouze bio-zeleninu, ovoce u " svého farmáře " , snažím se něco vypěstovat i na své zahradě a vidím jak je obtížné vypěstovat kvalitní zeleninu bez postřiků. Zasadíte salát a okamžitě se na něho vrhnou slimáci. Aby se něco vypěstovalo ve velkém a za tu cenu která je v obchodech, je nutné používat chemii a to se nutně projeví na našem zdraví. Mnoho lidí po celodenním sezení v kanceláři "v bílé košili" by chtělo přijít do obchodu a koupit levnou kvalitní a zdravou zeleninu a ovoce, aniž by se "umazali". Jenže to je moc velká dřina a stálo by to hodně peněz. Z hrůzou jsem četla o pěstování bylin ve velkém, kde jsou návody na intenzifikaci pěstování včetně postřiků. Je jasné, že byliny v lékárnách nikdo nesbíral " ručně s nůžkami".
A o tom to je. Pokud to tak půjde dál, tak to nebude každá třetí osoba u nás, která onemocní na rakovinu, ale budeme to všichni.
Pampeliška

Příspěvekod Zdena » pon 17. kvě 2010 21:04:42

Já to nevidím zas až tak černě. Naše tělo má úžasné regenerační a detoxikační schopnosti, jen mu musíme dát šanci. Bio potraviny, které jsou k dostání v supermarketech jsou často daleko horší, než "obyčejné" potraviny, které jsou levnější vedle v regále. Stačí, když budeme kupovat potraviny vypěstované u nás v ČR, ty jsou pro nás nejpřirozenější a nejméně škodlivé. Pokud budeme mít neustále přirozenou podložku pod chodidly, která zajistí správnou funkci všech svalů, zajistí se i optimální činnost lymfatického a cévního systému. Když budou fungovat svaly, šlachy a vazy chodidla, jako to bylo přirozené při chůzi naboso, budou se naprosto přirozeně stimulovat i všechny reflexní plošky na chodidle. Jakmile budou klouby i páteř "sedět v ose", pak bude i do všech žláz a orgánů proudit dostatek energie a zajistí se jejich správná funkce. Jen zdravá chodidla nám zajistí zdraví, vitalitu a mobilitu v každém věku, ne detoxikační náplasti a bio potraviny... A co dnes ještě kromě správné stélky v obuvi lidem nejvíce chybí, aby byli zdraví, je pohyb, správné dýchání a pití čisté vody.
Zdena

Příspěvekod Pampeliškaa » úte 18. kvě 2010 22:45:49

Zdeno, netvrdila jsem, že biopotraviny zakoupené v supermárketu jsou vhodné. Leží tam dlouho,jsou "zvadlé", protože je nikdo nekupuje a jsou předražené. Já myslela čerstvé ovoce a zeleninu přímo od farmáře (o kterém vím, že nepoužívá chemii), kde si k němu jezdím přímo na pole, (v zimě si vyberu přímo dovezené čerstvé bio, které se teprve chystá do prodeje), a nebo moje výpěstky. V obchodě zeleninu a ovoce nakupuji málo. Ta zkratka bio se mi také protiví, ale jedná se o nestříkané výpěstky. Určitě raději vezmu citron, který není obalený chemii. Váš optimizmus nesdílím. To co jste tu vyjmenovala je určitě výborné, ale pokud budeme jíst jedovaté potraviny tak nás Vámi doporučená opatření neochrání. Jedná se o pomalou otravu našeho těla, která se projevuje u většiny lidí oslabením imunity. Kolem nás je plno zárodků nebezpečných nemocí. Pokud nebude náš imunitní štít pevný, bude proděravělý především všudypřítomnou,námi vyrobenou "chemií", tak nás pomalu ty neviditelné zrůdičky ( různí "Heliobaktéři" )dostanou, nebo se náš imunitní systém "zblblý" "chemií" obrátí proti nám atd... Nedávno jsem zakoupila hořkou čokoládu naší výroby (dosti drahou) a po prvním ochutnání jsem ji vyhodila. Neměla prošlou lhůtu, ale chutnala po plísni. Když třeba koupíte čerstvou čokoládu např. hořkou Lindt 70%, tak poznáte okamžitě rozdíl. Taková čokoláda může mít i léčivé účinky, ale ta s chutí po plísni je jedovatá. Nebo zkusila jste srovnat domácí vajíčko a vajíčko z klecového chovu,kdy se slepicím dávají do žrádla barviva aby byla vejce červená (jako domácí), nebo domácí kuře, které je pěstované ve výběhu a kuře, které je pěstované ve velkochovu a má pro svůj růst malý prostor a je stresované. Víte co jedů se nám tak dostává do těla. Obdivuji byliny a věřím v jejich úžasné léčivé účinky. Ale pokud budeme jíst průmyslově vyráběnou potravu, tak na to množství jedů nestačí. A stélky pana Hanáka, i když jsou výborné, tak jsou jen třešničkou na dortu, který by měl být upečený jen z nejedovatých potravin.....
Pampeliškaa

Příspěvekod Zdena » stř 19. kvě 2010 21:50:44

To je všechno pěkné, ale kolik z nás má tu možnost chovat vlastní drůbež a pěstovat si vlastní zeleninu či kupovat tu "neošetřenou" od farmáře? Většina lidí je nucena nakupovat v supermarketech.Já ten rozdíl moc dobře znám, máme i slepice i zahrádku s vlastní zeleninou, která chemii sice neviděla, ale od plísní dnes již neochráním ani rajčata, ani okurky, ani jahody, dokonce ani šalvěj, meduňku, měsíček zahradní a další bylinky, kterým se před lety ještě dobře dařilo. Půda je překyselená, všude je samý mech a déšť je kyselý, takže si ani ze své zahrádky nesklízím bio potraviny. Takže jediné řešení vidím v přirozené detoxikaci organismu, ať už je to urinoterapie nebo Hanákovy stélky či derivační koupele ...
Zdena

Příspěvekod pampeliškaaa » stř 19. kvě 2010 23:28:59

Samozřejmě s Vámi souhlasím, já také nedocílím ideálního stavu s potravinami jak bych si přála ne ani tak pro sebe, ale především pro svoje vnuky. Také se snažím aby měli vztah a věděli něco o bylinách a metodách které jim mohou pomoci a jak atd. Je to těžké a ve škole jsou vedeni spíše k tomu aby se "šprtali mnohé nesmysly " a nepřemýšleli. Například kdyby se žáci vyšších ročníků něco mohli dozvědět o reflexní terapii přímo ve škole, je tak možné jen ve snu.. Například reakce lidí v českém klubu skeptiků Sisyfos (kde je i mnoho lékařů !!) je ukázkou arogance a pro mne velkým zklamáním, že toliko inteligentních lidí může být tak neschopných přemýšlet "zdravým selským rozumem" ... Abych se vrátila k těm potravinám. Dnes každý si může najít svého farmáře a je to potřeba. Jenom tak totiž umožníme našim zemědělcům aby vůbec něco takového mohli dělat. Můj farmář mi samozřejmě nezajistí všechno. Protože naši zemědělci nemají takové dotace jako bohatší země EU a výkupní ceny supermarketů jsou ubohé, tak ani nemůže existovat větší množství těchto pěstitelů a dováží se sem levné nekvalitní a mnohdy "jedovaté" potraviny. Tím, že budeme hledat ve svém okolí tyto zemědělce a budeme si nakupovat přímo u nich, tak posílíme domácí produkci a i svoje zdraví. Většina lidí má auta a není problém si zajet k zemědělci jednou týdně jako na výlet a koupit si zdravou cibuli, mrkev atd.... Například takové bio vejce v supermarketu stojí cca 8 Kč a u mého zemědělce 3 Kč. Já mu k tomu přidávám ke kusu 1 Kč a i tak se mi to vyplatí. Přitom ty za 3+1 Kč nejsou sice "razítkovaná" ale jsou chuťově lepší. K tomuto činění mě dohnal zdravotní stav mých vnuků, jejich slabá imunita která mě začínala děsit. Po několika letech snažení se tímto směrem se všechno radikálně změnilo a já se dívám na kvetoucí děti a jsem šťastná.Tím bych chtěla poradit těm, kteří sem píší o svých problémech, že vedle bylin, reflexní terapie a dalších metod popsaných v těchto diskuzích je nutné se zamyslet nad kvalitou potravin které jíme. Mrkev je zdravá, ale jen ta, která není plná chemikálií, heřmánek je léčivý, ale jen ten, který není pěstován "ve velkém" na poli s co nejvyšším výnosem....
pampeliškaaa

Příspěvekod Eva Peltrámová » čtv 20. kvě 2010 6:29:50

Něco k tématu.Souhlasím s Martinem. Na chronické bolesti zad, které nemají původ v ledvinách, pomůže pouze poctivé cvičení,doplňkově masáže, reflexní terapie.Na zkrácené, přetížené a oslabené svaly čili svalovou dysbalanci platí pouze každodenní 10 - 20 minutové cvičení, tím nemyslím posilovnu. Ani Dornovka tuto práci za Vás neudělá, je to zase jen doplněk léčby.Nejlepší zkušenosti mám s metodou SM system - soubor cviků , které, pokud jsou správně provedeny, vytvoří trakci celé páteře, uvolní tím utlačované struktury, meziobratlové plotýnky mohou lépe regenerovat, zároveň protahují zkrácené vzpřimovače trupu a posilují oslabené svaly.Viz http://www.smsystem.cz .Největší problém vidím v tom, že lidé přijdou domů z práce, utahaní jako koťata a už v sobě nenajdou energii a vůli ještě cvičit na páteř.Raději vyhledávají různé terapeuty, kde si lehnou a čekají na zázraky.
Eva Peltrámová

Příspěvekod Patakyovi » čtv 20. kvě 2010 9:02:44

Kromě látkové výměny je vždycky příčina v krční páteři. Doporučujeme uvolnit krční páteř reflexně a pak přímo uvolnit bod V. Může to být i zablokovaný dvanácterník. Chodidla přesně řeknou, kde je příčina. Nedoporučujeme pít kávu s mlékem, která blokuje dvanácterník.
Patakyovi

Příspěvekod Viola » čtv 20. kvě 2010 14:21:57

Jako DOPLŇUJÍCÍ léčba jsou masáže zad nebo pravidelné trénování svalů velmi prospěšné. Ale podstatná je strava, kterou dnes většina lidí přijímá velké množství škodlivin, které zanáší organizmus.Pokud je odpadních látek již velké množství, usazují se tyto i ve svalech, především v zádech.Svaly jsou pak napjaté a zatvrdlé. Masírováním nebo cvičením odpad sice dostaneme znovu do oběhu, ale tělo si s jeho množstvím neví rady a pokud je urychleně nemůže vyloučit, znovu je někde musí uložit a zmírnění potíží po masáži potom dlouho nevydrží. Kolega v práci měl před tím, než zemřel na rakovinu prostaty silné bolesti v zádech. Lékař samozřejmě doporučil cvičení a masáže. Ty vždy trochu pomohly. Detoxikaci nebo změnu stravy mu však nedoporučil.
Viola

Zpět na Dotazy na konkrétní zdravotní problémy