Zvětšená nosní mandle z důvodu alergie

Máte dotaz na konkrétní zdravotní problém a nevíte jak postupovat při jeho léčbě? Zeptejte se..

Zvětšená nosní mandle z důvodu alergie

Příspěvekod Magi » ned 05. úno 2012 15:01:39

Dobrý den, syn 4 roky má silnou alergii na roztoče a užívá pravidelně léky, máme doma protiroztočová opatření. Jinak ale nebývá často nemocný, téměř neměl nikdy atb, záněty středouší neměl nikdy... Měl však teď asi třičtvrtě roku trvale ucpaný nos v důsledku alergie a nic moc mu nezabíralo. K tomu občas suchý až laryngitidní kašel. Nakonec doktorka na orl konstatovala že vlivem alergie se mu hodně zvětšila nosní mandle, že mu tlačí na bubínek a je skoro až v krku, tak doporučila odtranění. Syn však asi před třemi týdny začal inhalovat vincentku a najednou se stal zázrak a dýchá krásně nosem, klidně spí, nos nemá vůbec ucpaný... Doktorka však tvrdí, že i tak by se měla nosní mandle odstranit. Nechce se mi do toho. Může se mandle zas zmenšit, i když je její zvětšení způsobené synovou alergií? Existují nějaké přírodní prostředky, které by ji zmenšily? Děkuji!
Magi

Re: Zvětšená nosní mandle z důvodu alergie

Příspěvekod Martin » ned 05. úno 2012 15:04:59

Můžete zkusit Imunex - 3x denně 5 kapek.
Martin

Příspěvekod Patakyovi » ned 05. úno 2012 18:26:51

Hlavní příčina všech alergií je v játrech. Slinivka má na starosti všechny sliznice v těle. Když se zlepší kondice jater, uleví se i slinivce. Doporučujeme omezit kravské mléčné výrobky a sladkosti. Mačkejte reflexní plošky - játra, slinivku, ledviny, Br bod a C bod. Reflexní plošky najdete tady na naších stránkách.
Patakyovi

Příspěvekod Lenicka1313 » pát 29. bře 2013 1:12:51

Ahoj. No problémy s alergií jsem měla pěkně dlouho. Nakonec to vyřešila až doktorka, ale docela pěkné rady jsem našla tady http://cs.medixa.org/priznaky/ucpany-nos Takže než se dostanete k nějaké odborné radě, můžete si trochu ulehčit situaci.
Lenicka1313

Zpět na Dotazy na konkrétní zdravotní problémy